Gezici Tarım Okulu Projesi

GEZİCİ TARIM OKULU PROJESİ
TARIMKON Ordu İl Başkanı Ziraat Mühendisi İBRAHİM HAKAN GÜN başkanlığında bir karavanı okul gibi donatılarak, ülkemizin her bir köşesindeki çiftçilerimizi, köy meydanlarını, harmanlarını geziyor, buradaki çiftçilerimizle, üreticilerimizle buluşuyoruz.
Bu gezici tarım okulu içinde projeksiyonlarla yazılı, görsel (video, resim) ve sözel kanallar çiftçilerimize tarımsal örgütlenme, kooperatifleşme, birlik kurulumlarının önemi ve oluşumlarına destek veriyoruz. Tarımsal girişimcilik, tarımsal meslek edinme, zirai mücadele, organik tarım, katma değerli ürün üretme teknikleri eğitimleri veriyoruz.
Bu eğitimler sırasında üreticilerimizin ürünlerinin pazar değerini artıracak marka ve hikâyeler oluşturmalarına destek veriyoruz.
Gezici Tarım Okulu ayrıca üreticilerimize, çiftçilerimize, çocuklarımıza ve gençlerimize doğa dostu, çevre duyarlılığı, gıda güvenliği, ata tohumları, toprak, su ve hava kirliliğini yönelik farkındalık eğitimleri vermektedir.
Gezici Tarım Okulu bizim köyümüze/kasabamıza da gelsin diyorsanız, Ziraat Mühendisi İBRAHİM HAKAN GÜN +90 530 283 0401 iletişime geçebilirsiniz.

İşletmelerimiz ve Çözüm Ortaklarımız