Eğitim, Belgelendirme ve Tanıtım Müdürlüğü

TARIMKON EĞİTİM VE BELGELENDİRME MÜDÜRLÜĞÜ

TARIMKON amaç ve faaliyetleri tanıtacak organizasyonlar düzenler, İhracat ve ithalatların gelişmesi, artması adına iş gezileri düzenler, B2B, B2C ve Çoklu İş görüşmeleri toplantıları organize eder.

Tarım ve gıdada verimliliği ve üretimin kalite atışını desteklemek için eğitim, belgelendirme sertifika programları düzenler.

Uluslararası yeni pazara ulaşmak isteyen üyenin pazar araştırması, ürün tanıtımı, ticari toplantılar organize ederek, uluslararası tedarikçi/alıcıları organize eder,Üye ülkelerin tarım ve gıda potansiyelini diğer dünya ülkelerinde tanıtımı Lobicilik faaliyetleri yürütür.

Ulusal ve Uluslararası ürün pazarlama stratejisi belirler, Ulusal ve uluslararası teşvik, destek, hibe ve kredi sistemlerinin araştırılması ve araştırma sonuçlarını TARIMKON üyelerine iletir.

Güncel teknolojik altyapısı ile erişilebilir, etkin,  interaktif ve doğru bilgiyle yayıma destek olan yayın ve tanıtım faaliyetlerine yönelik ürün ve hizmetlerin oluşturulması sağlar,

Doğru, doyurucu, güncel, açık ve kolay anlaşılabilir elektronik, görsel ve basılı materyaller hazırlanarak tanıtılması, TARIMKON politikaları ve çalışmalarının doğru enformasyon ile kamuoyuyla paylaşır.

TARIMKON Üyelerine yönelik; Çiftçi Eğitimi, Gıda İşletmelerinin Eğitimi, Gıda Güvenliği, Hizmet içi Eğitim, Ulusal ve Uluslararası Pazarlama Eğitimleri, Mevzuatlar Eğitimi, Uluslararası Hukuk Eğitimi, Proje Geliştirme Eğitimleri, Liderlik, Yöneticilik, Kişisel Gelişim, Sektöre Yetişmiş İnsan Kaynakları Eğitimleri başta olmak üzere eğitim programları hazırlayarak sürekli eğitim çalışmaları yürütmektedir.

TARIMKON üyelerinin ulusal ve uluslararası pazarda ihtiyacı olan ve olcak sertifika ve belgelendirme çalışmaları yürütmek,Bu belgeler arasında başlıca HACCP, ISO, CE, TSE, HELAL, Organik, İyi Tarım Belgeleri yanı sıra yurt dışından gelen yatırımcılara ve/veya yurt dışında işletme kuran işletmelerimizin mevzuatta ve/  veya ulusal / uluslararası pazarın gerektirdiği tüm belge ve sertifika konusunda yardımcı olmaktadır.

Bu Departman Eğitim, Belgelendirme ile Tanıtım Organizasyon olarak iki ayrı departman olarak görev yapar.

Dr. Seda DİKER

Eğitim, Belgelendirme ve Tanıtım

Dr. Seda DİKER

Eğitim, Belgelendirme ve Tanıtım

info@tarimkon.org

İşletmelerimiz ve Çözüm Ortaklarımız