Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

TARIMKON BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ

Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü; bilimsel, sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerin düzenleyen, tanıtım, bilgi derleme ve TARIMKON’ un faaliyetlerini kamuoyuna duyurmaya çalışan birimdir.

Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Çalışma alanı; her türlü medya faaliyetini kuruluşumuz lehine olacak şekilde yürütür. Bunun için kuruluş faaliyetlerinin medyada yer alması çalışmalarını yerine getirir. Gerekli durumlarda basın bildirileri hazırlar ve kurum aleyhine olan haberleri takip ederek kuruluş lehine çevirir. Kuruluş hizmetlerinin görünürlüğünü arttırmak üzere basın aktivite projeleri geliştirir ve üstüne teklif eder. Onaylanan projelerin basın ile ilgili organizasyonlarını gerçekleştirir.

Kuruluşun tanıtımı amacıyla her türlü basılı iş ve işlemleri yerine getirir. Broşür, el ilanı, afiş, dergi, kitap, fotoğraf, video, ses gibi tüm yayın argümanlarını kullanarak çalışmalarını yürütür ve arşivler.

Halkla ilişkiler; sürekli iletişim noktasıdır. Kuruma gelen talepleri yerine getirirler. Yönlendirme, bilgilendirme ve çözüm üretme noktasında çalışmalar yürütülür.

Basın yayın halkla ilişkilerin görevleri; günlük olarak basında kurum ile ilgili çıkan haberlerin takibi ve arşivlenmesi, kuruluş tarafından yapılan her türlü faaliyetten basının haberdar edilmesi ve bilgi verilmesi, kuruluşca gerçekleştirilen faaliyetlerin yer aldığı kurum haberlerinin içeriğinin derlenmesi, fotoğraflarının çekilmesi ve dağıtımı, kuruluşda yapılacak olan her türlü faaliyetin organize edilmesi, gerekli duyurularının yapılması, kuruluşun daha iyi tanıtılmasına yönelik çalışmaların gerçekleştirilmesi, şehir içi ve şehir dışında tanıtım standları kurarak, kurumun tanıtım ve temsilini yapmak, kuruluşla ilgili tüm faaliyetlerin görüntülenmesi, fotoğraf ve kamera  çekimlerinin yapılması gibi işleri yürütmektedir.

Abdullah YİĞİT

Basın ve Halkla İlişkiler

Abdullah YİĞİT

Basın ve Halkla İlişkiler

info@tarimkon.org

İşletmelerimiz ve Çözüm Ortaklarımız