BENİ HAFİFE ALMA

Hayatın her alanında nitelikli bilgi üretilebilmesine, hedef kitleye doğru ve etkili bir şekilde aktarılabilmesine, nitelikli bilginin ülke çapında kabul gören toplumsal değerlere dönüşebilmesine ve nitelikli bilgi sahiplerinin “ben de varım” diyerek öğreten kimliği ile var olabilmesine olanak sağlayan bir toplumsal dönüşüm ve eğitim projesidir.

Proje ile her alanda üretilen bilginin toplum geneline hızlıca yayılabilmesi için, bilgi aktarımı mekanizmalarının sağlıklı şekilde kurulmasını amaçlanmaktadır.

Proje; yerli ve millî kaynaklarla sıfırdan geliştirilen ve içerisinde uzaktan eğitim (LMS) ve canlı yayın sistemleri, video, doküman ve haber portalları vb. bilgi üretim ve aktarım teknolojilerini içeren güçlü bir altyapıyı paydaşları ve tüm katılımcıların kullanımına sunmaktadır. Devlet-millet iş birliğini en güçlü bir şekilde ortaya koyarak kalıcı, sürdürülebilir ve üretken bir ortam sağlamak adına birçok devlet kurumuyla proje paydaşı olarak çalışan Beni Hafife Alma Projesi, devletin bilgi ve tecrübesiyle, “ben de varım” diyen tüm vatandaşlarımızı bir araya getirmeyi ve üretime teşvik etmeyi hedeflemektedir.

Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde ulusal çapta tüm kamu-kurumların desteklediği dev bir proje olan “Beni Hafife Alma” projesinin YÜRÜTÜCÜ UZEYAD, ÇÖZÜM ORTAĞI TARIMKON, Saha Uygulama çalışmalarında TABİT hizmet vermektedir.

Bu çerçevede; öncelikle Kadın Üretim Kooperatiflerine, sonrasında üretim yapan tüm Kooperatiflere/Kooperatif üyelerine, üreten ve üretmeye “bende varım” diyen gerçek ve tüzel tüm kişilere;

Sürdürülebilir ve üretken bir ortam sağlayarak, kaliteli, verimli, her yönden sağlıklı bir üretime tevşik etmek için ihtiyaç duydukları ve/veya duyacakları eğitimleri; (Girişimcilik, İşletmecilik, Gıda Sağlığı Güvenliği, Üretim Teknikleri, Ürün Çeşitlendirme, katma değerli Ürün Üretme Teknikleri, Ambalajlama, Etiketleme, Maliyet Ölçeklendirme, Markalaşma, Pazarlama vb.) teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir.

Hammadde tedarik zincirlerinin planlanması ve ulusal/uluslararası pazar, pazarlama ve pazar araştırmaları yapılacak her bir kooperatifimizi en iyi olduğu ve/veya kuruluş amacına en uygunu olarak belirlenen bir alan (ürün/ürünler) da profesyonelleşmelerine katkı vermilmektedir.

Bu sayede kısa ve orta vadede üretim ve istahdamın artırılması, çiftçilerimizin ve kırsal alanda yaşayan kişilerin refah sevilerinin artırılması, rol model kooperatiflerimizin oluşturulması,

İş ve güç birliği yaparak; (Kooperatif yapıları ile); Kadınlarımızı ve gençlerimizi tarımsal faaliyetlerden gelir elde edebileceklerini gösterebilmek,  

İş ve güç birliği yaparak; üretimlerimizdeki girdi maliyetleri en aza, çıktılarımızı ise maxsimuna çıkarabileceğimiz bir model oluşturmak,

Ülkemiz gıda arzı güvenliğine destek vermek, Üreterek ülkemize katma değer ve uluslararası pazarlama ile döviz girdisi sağlamak başlıca hedefler arasındadır.


SEN YETER Kİ, ÜRET“ sloganı ile TARIMKON; “Beni Hafife Alma” projesin de yer alan KOOPERATİFLERİMİZİ, üreten ve üretmeye “bende varım” diyen işletmeleri geliştirip, ürettikleri ürünlerine PAZAR ve/veya SATIN-ALMA GARANTİSİ vermeye devam etmektedir.


PROJEYE KATILIM MÜRACAT

Ben de Varım” diyen tüm üreticilerimizin, Kadın Kooperatiflerimiz; ürettikleri ürünlerin listesini, özelliklerini, üretim belgeleri, iletişim bilgilerini benihafifealma@tarimkon.org adresine mail olarak bildirmesi, yeterlidir.

Bize Video Gönderin Sizi ve Ürünlerinizi Tanıyalım, Tanıtmaya Başlayalım!..

“Beni Hafife Alma”, “Ben de Varım” sloganı ile ürettiğiniz ürünleri, üretim ve/veya pazarlama aşamasını gösteren bir video (5-10 sn) çekip, bize gönderirseniz, proje kapsamında yayınlayarak, farkındalık oluşturmaya, sizin tanıtmaya çalışacağız.

LCV: Ziraat Müh. Betül Güneş

e-mail: benihafifealma@tarimkon.org 

Whatsaap Hattı: 0539 232 31 00

TARIMKONUZEYAD
ÇÖZÜM ORTAĞIPROJE YÜRÜTÜCÜSÜ

“Beni Hafife Alma”, “Ben de Varım” diyen her üreticiye açık olan projemize, kaydınızı yaptırdınız mı?


ÖN MÜRACAAT FORMU

    İşletmelerimiz ve Çözüm Ortaklarımız