BENİ HAFİFE ALMA

Beni Hafife Alma; hayatın her alanında nitelikli bilgi üretilebilmesine, hedef kitleye doğru ve etkili bir şekilde aktarılabilmesine, nitelikli bilginin ülke çapında kabul gören toplumsal değerlere dönüşebilmesine ve nitelikli bilgi sahiplerinin “ben de varım” diyerek öğreten kimliği ile var olabilmesine olanak sağlayan bir toplumsal dönüşüm ve eğitim projesidir.

Proje ile her alanda üretilen bilginin toplum geneline hızlıca yayılabilmesi için, bilgi aktarımı mekanizmalarının sağlıklı şekilde kurulmasını amaçlanmaktadır.

Proje; yerli ve millî kaynaklarla sıfırdan geliştirilen ve içerisinde uzaktan eğitim (LMS) ve canlı yayın sistemleri, video, doküman ve haber portalları vb. bilgi üretim ve aktarım teknolojilerini içeren güçlü bir altyapıyı paydaşları ve tüm katılımcıların kullanımına sunmaktadır.

Devlet-millet iş birliğini en güçlü bir şekilde ortaya koyarak kalıcı, sürdürülebilir ve üretken bir ortam sağlamak adına birçok devlet kurumuyla proje paydaşı olarak çalışan Beni Hafife Alma Projesi, devletin bilgi ve tecrübesiyle, “ben de varım” diyen tüm vatandaşlarımızı bir araya getirmeyi ve üretime teşvik etmeyi hedeflemektedir.

Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde ulusal çapta tüm kamu-kurumların desteklediği dev bir proje olan “Beni Hafife Alma” projesinin ÇÖZÜM ORTAĞI olarak görevlendirilen TARIMKON,

Kadın Üretim Kooperatiflerine, diğer üretim Kooperatiflere/Kooperatif üyelerine, üreten ve üretmeye “bende varım” diyenlere; üretim teknikleri, paketleme, etiketleme, katma değer zinciri teknikleri, gıda hijyeni, pazarlama, iç ve dış ticaret eğitimleri vermektedir.

Ben de Varım” diyen üreticilerin ürettikleri ürünler için TARIMKON, ulusal ve uluslararası pazar oluşturarak onların refah seviyelerinin artması, markalaşması, katma değer ve istihdam üretebilmesi adına görev üstlenmiştir.


Beni Hafife Alma” projesin de yer alan KOOPERATİFLERİMİZİ, üreten ve üretmeye “bende varım” diyen işletmeleri geliştirip, ürettikleri ürünlerine PAZAR ve/veya SATIN-ALMA GARANTİSİ veriyoruz. “SEN YETER Kİ, ÜRET


EĞİTİM KONULARI

Üretim Teknikleri, Gıda Hijyeni, Paketleme/Ambalajlama/Etiketleme, Markalaşma, İş ve Finans Yönetimi, İşletmecilik, Maliyet Ölçeklendirme, Satın-Alma, Pazarlama, Katma Değer Zinciri, Dış Ticaret vb. ihtiyaç duyulacak 30 den fazla eğitim modülü,

PROJEYE KATILIM MÜRACAT

Ben de Varım” diyen tüm üreticilerimizin, Kadın Kooperatiflerimiz; ürettikleri ürünlerin listesini, özelliklerini, üretim belgeleri, iletişim bilgilerini benihafifealma@tarimkon.org adresine mail olarak bildirmesi, yeterlidir.

Bize Video Gönderin Sizi ve Ürünlerinizi Tanıyalım, Tanıtmaya Başlayalım!..

“Beni Hafife Alma”, “Ben de Varım” sloganı ile ürettiğiniz ürünleri, üretim ve/veya pazarlama aşamasını gösteren bir video (5-10 sn) çekip, bize gönderirseniz, proje kapsamında yayınlayarak, farkındalık oluşturmaya, sizin tanıtmaya çalışacağız.

LCV: Ziraat Müh. Betül Güneş

e-mail: benihafifealma@tarimkon.org 

Whatsaap Hattı: 0539 232 31 00

TARIMKONUZEYAD
ÇÖZÜM ORTAĞIPROJE YÜRÜTÜCÜSÜ

“Beni Hafife Alma”, “Ben de Varım” diyen her üreticiye açık olan projemize, kaydınızı yaptırdınız mı?


ÖN MÜRACAAT FORMU

    İşletmelerimiz ve Çözüm Ortaklarımız