TARIMKON Gezici Tarım Okulu Projesini Başlattı

TARIMKON Ordu İl Başkanlığı tarafından çiftçilere daha sağlıklı bilgiler aktarmak anlamında, Gezici Tarım Okulu Projesini başlattı. Başlatılan Proje ile Ülkenin 81 il ve ilçeleri ziyaret edecekleri belirtildi.

TARIMKON Ordu İl Başkanlığı tarafından çiftçilere daha sağlıklı bilgiler aktarmak anlamında, Gezici Tarım Okulu Projesini başlattı. 
TARIMKON Ordu İl Başkanı Ziraat Mühendisi İbrahim Hakan Gün'ün başkanlığında, elde ettiği bir karavanı adeta okul  gibi donatılarak, ülkenin her bir köşesindeki çiftçileri, köy meydanlarını, köy tarım harmanlarını gezerek çiftçilerle üreticileri buluşturuyor. 

Konu ile ilgili yapılan açıklamada; "Bu gezici tarım okulu içinde projeksiyonlarla yazılı, görsel (video, resim) ve sözel kanallar çiftçilerimize tarımsal örgütlenme, kooperatifleşme, birlik kurulumlarının önemi ve oluşumlarına destek veriyoruz. Tarımsal girişimcilik, tarımsal meslek edinme, zirai mücadele, organik tarım, katma değerli ürün üretme teknikleri eğitimleri veriyoruz. Bu eğitimler sırasında üreticilerimizin ürünlerinin pazar değerini artıracak, marka ve hikâyeler oluşturmalarına destek veriyoruz" diyen TARIMKON Ordu İl Başkanı İbrahim Hakan Gün; "Gezici Tarım Okulu ayrıca üreticilerimize, çiftçilerimize, çocuklarımıza ve gençlerimize doğa dostu, çevre duyarlılığı, gıda güvenliği, ata tohumları, Toprak, Su ve Hava kirliliğini yönelik farkındalık eğitimleri vermektedir" diyerek, önemli bir çağrıda da bulundu. 
Başkan İbrahim Hakan Gün; "Gezici Tarım Okulu bizim köyümüze/kasabamıza da gelsin diyorsanız, Ziraat Mühendisi İbrahim Hakan Gün GSM (0530 283 0401) info@tarimkon.org iletişime geçebilirsiniz" dedi. 

İşletmelerimiz ve Çözüm Ortaklarımız