Sakarya, Tarımkon İçin Önemli Bir Merkez

Türkiye ile Nijerya arasında ticaretin gelişmesine TARIMKON olarak büyük katkılar sağlıyoruz. İki ülke arasındaki ticaretten Sakarya şehri de büyük pay alacaktır. TARIMKON, üreticilerini "Önce üretim sonra pazar" anlayışından ‘Önce pazar, sonra üretim" anlayışına geçirmeye çalışan, kar amacı gütmeyen ve alanında dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşudur.

SAKARYA VE NİJER YATIRIM HEYETİ, HENDEK RAMADA OTELDE BİRARAYA GELDİ.
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı'nın davetlisi olarak Sakarya'da bulunan Nijer heyeti Hendek Ramada Otelde Türk iş insanları ile bir araya geldi.
Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, STB Başkanı Adem Sarı, Nijer Eyalet Valisi ve Bakanları ve Sakaryalı iş insanları katılım sağladı.
Uluslararası Tarım ve Gıda Konfederasyonu İcra Kurulu Üyesi İdil Saguner, toplantı sonunda kısa bilgiler verdi. İdil Saguner, TARIMKON'un Nijerya ile Türkiye arasına kurduğu işbirliği ve yatırım köprüsünden bahsetti.
TARIMKON DÜNYANIN HER YERİNDE...
İdil SagunerTARIMKON olarak, Türkiye’de 81 il, 640 ilçe, 16 İdari departman, 11 Federasyon, 3 Kooperatif, 1 Vakıf, 6 Platform, 6 İş Konseyi, Dünya’da ise 55 ülkede temsilcilik,14 ülkede satış pazarlama ofisi, uluslararası 23 işbirliği proje ortaklığı ile dünya çapında 6,5 milyondan fazla üreticiye hizmet vermekteyiz, diye konuşmasına başladı.
SAKARYA ÖNEMLİ BİR MERKEZ...
TARIMKON İcra Kurulu Üyesi İdil Saguner konuşmasında; "Sakarya'da bu illerden bir tanesi. Sakarya tarım konusunda önemli bir potansiyele sahip. Nijerya 250 milyon nüfusuyla Afrika'nın en önemli ülkesi. Bugünde Nijerya'nın Nijer eyaletinin valisi, bakanları ve yatırım heyeti burada. Nijer eyaletinin yatırım heyeti, Sakarya'lı firmalarla bir araya geldi. Sakarya şehri tarım ve sanayi alanında çok önemli bir merkez. Sakarya şehrinde yaptığımız yatırım görüşmeleri oldukça verimli geçti." Dedi.
TARIMKON GENEL BAŞKANI SN. HAKAN YÜKSEL; ÖNCE PAZAR SONRA ÜRETİM...
TARIMKON İcra Kurulu Üyesi İdil Saguner konuşmasına; "Nijerya, diğer birçok Afrika ülkesinin aksine dış ticaret fazlası veren bir ülke konumunda olup gerek ihracatının gerekse ithalatının büyüklüğü itibariyle Afrika kıtasının en önemli ekonomileri arasındadır. Türkiye ile Nijerya arasında ticaretin gelişmesine TARIMKON olarak büyük katkılar sağlıyoruz. İki ülke arasındaki ticaretten Sakarya şehride büyük pay alacaktır.
TARIMKON, kar amacı gütmeyen ve alanında dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşudur. Tarımkon Genel Başkanımız Hakan Yüksel'in liderliğinde, üreticileri "Önce üretim sonra pazar" anlayışından "Önce pazar, sonra üretim"anlayışına geçirmek için tüm dünyada çalışıyoruz. Diye devam etti.
BAŞKAN YÜCE VE SARI'YA TEŞEKKÜR...
TARIMKON İcra Kurulu Üyesi İdil saguner konuşmasını 
teşekkürle bitirdi. İcra Kurulu Üyesi SAGUNER; "Nijerya, ECOWAS’ın lider ülkesi olması konumuyla Türk yatırımcılar için önemli bir yatırım ve ticaret sahası olarak karşımızda duruyor. Bu potansiyelin harekete geçirilmesinde TARIMKON olarak üzerimize düşen görevleri fazlasıyla yapmaya çalışıyoruz. Sakarya'da yaptığımız toplantılar, iki ülke yatırımcıları için oldukça verimli geçti. İşbirliğine yönelik kararlar alındı. Alınan kararların hayırlı olmasını temenni ediyorum. İşbirliğine yönelik yürüttüğümüz tüm faaliyetlere verdikleri desteklerden ötürü Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'ye ve STB Başkanı Adem Sarı'ya çok teşekkür ediyorum” Diye konuşmasını bitirdi.

İşletmelerimiz ve Çözüm Ortaklarımız