TARIMKON Azerbaycan’ın En Büyük Özel Ağaçlandırma Projesini Tamamladı

TARIMKON Genel Başkanı Hakan Yüksel, 2014 yılında başladığımız TARIMKON AZERBAYCAN ÖZEL AĞAÇLANDIRMA projemizi tamamladık.

Siyezan ili, Küçük Hemye Köyündeki 500 hektar arazimize Türkiye’den tohum ve fidan olarak getirdiğimiz SAKARYA KAVAKLARIMIZ 10-15 metre boylarına ulaştı.

60.000 adetten fazla ağaç varlığı ile AZERBAYCAN’IN EN BÜYÜK ÖZEL AĞAÇLANDIRMA
PROJESİ olarak kabul edilmektedir.

Bu gurur ile dünya genelinde bir çok ülkede olduğu gibi AZERBAYCAN’DA da rol model bir üretici olmanın, kardeş ülkemiz üreticilerini de üretmeye teşvik edebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

TARIMKON temsilciliği olan 55 ülkede yürüttüğü tarım ve tarımsal faaliyetleri ile önder ve lider bir kuruluş olarak görev yapmaktadır.

Kardeş ülkemiz Azerbaycan’da da sadece sözde değil özde bir ürettim modeli ile projemizi tamamladık, Türkiye’mizin en nadide ve değerli ağaç çeşitlerinden birini burada ürettik. Bu ürettiğimiz nadide ve değerli Sakarya Kavağımızın Azerbaycan sokak, park ve bahçelerini süsleyeceği günü sabırsızlıkla bekliyoruz.

Projenin en başından beri 8 yıldır sabırla emek veren tüm Azerbaycan teşkilatımıza ve TARIMKON KAFKASLAR BÖLGE BAŞKANI REŞAD BABAYEV’e teşekkür ederim dedi.

İşletmelerimiz ve Çözüm Ortaklarımız